Kaip šokiai gali paversti berniuką didvyriu?

Kiekvieno iš tėvų gyvenime ateina akimirka, kai jis pradeda domėtis, ką daryti su vaiku, kad jis geriau vystytųsi. Mergaičių mamos dažnai pasirenka šokių stilius, formuojančius estetinį skonį ir judesių graciją. O berniukų motinos įsitikinusios, kad kovos menai, plaukimas, na, gal net šachmatų klubas yra geriausi dalykai mylimam chuliganui. Bet visa tai tik stereotipai. O svarbiausia – išgirsti savo vaiką ir jo tikruosius norus.

Dabar įsivaizduokite, kad yra tokia sporto šaka, kuri lavina fiziškai, grūdina charakterį, atskleidžia vyrų lyderio savybes ir puoselėja skonį. Ir visa tai – sportiniai šokiai.

Pagaliau išsklaidykime visas abejones dėl šokių pamokų naudingumo berniukams.

1. Harmoningas fizinis ir intelektinis vaiko vystymasis.

Šokių sportas vadinamas sudėtingu koordinavimo sportu. Jis derina fizinių įgūdžių ugdymą su intelektinių sugebėjimų ugdymu. Vaikui reikės įsiminti daug šokio elementų, juos pakartoti, išmokti ir gražiai atlikti. Tai labai gerai lavina koordinaciją, atmintį ir ištvermę.
Šokant tolygiai lavina visas raumenų grupės, gerina laikyseną. Vaikas jausis daug labiau pasitikintis savimi tarp bendraamžių.
Turime šokėjų kurie net nelankant futbolo yra mokyklos futbolo rinktinės kapitonai. O kuris futbolą lankantys berniukas sugebėtų sušokti valsą?

2. Šokiai padeda ugdyti berniuko pagrindines vyriškas savybes.

Sportiniai šokiai yra poros darbas. Jūsų mažasis vyras išmoks bendrauti su priešingos lyties atstovais, mandagiai ir teisingai elgtis su merginomis, taps tikru džentelmenu.
Šokių treniruotėse berniukai išmoksta būti lyderiais jau nuo 6–7 metų. Jie turi mokėti priimti sprendimus, būti atsakingi. „Vietos pasirinkimas ant parketo varžybų metu – kaip pasirinkti vietą gyvenime“. Mergaitė yra poros grožis, o berniukas – jos pagrindas.
Taigi jei įsivaizduojate kad šokius lanko vien silpni ir gležnus berniukai – stipriai apsigaunate. Chuliganų čia pakankamai daug ir jie pasiekia tikrai daug.

3. Mito laužymas: šokiai yra „ne vyro užsiėmimas“.

Prisiminkime, kad net 18 amžiuje būsimi karininkai buvo mokomi šokti kartu su kariniais reikalais. Tais laikais tai buvo privalomas išsilavinusio ir visapusiškai išsivysčiusio jaunuolio įgūdis. Šokių sportas yra kilnus sportas. Jis geba ugdyti berniuko jėgą, charakterį, sugebėjimą valdyti save bet kurioje situacijoje ir, svarbiausia, drausmę. Taigi leisdami berniuką į šokius, būkite tikri, kad jis užaugs tikras vyras.

4. Spartus profesinis tobulėjimas, palyginti su kitomis sporto šakomis.

Atvykęs į šokių mokyklą, berniukui yra parenkama tinkamą partnerę – merginą. Ji turėtų būti tinkama ne tik pagal ūgį ir amžių bet ir pagal charakterį. Svarbiausia, kad mergina visada galėtų palaikyti, įkvėpti ir padėti savo partneriui, jei jam nesiseka. Tokioms poroms labai greitai pavyksta pasiekti aukštų rezultatų. Palaikymas, draugystė ir darna padeda padaryti stebuklus.

5. Kultūrinis ir estetinis vaiko vystymasis.

Sportiniai šokiai taip pat yra labai graži sporto šaka. Tiesi laikysena, tvarkinga šukuosena, tvirta eisena ir tikslus fokusuotas žvilgsnis išskiria šokėjus vyrus iš savo bendraamžių. Šokių užsiėmimai formuoja muzikinį ir estetinį skonį, taip pat grožio pojūtį.

Svarbiausia yra atskleisti ir ugdyti kiekvieno vaiko asmenybę. Iš kiekvieno berniuko mes auginame lyderį ir herojų. Pasitikintį savimi, pasitempusį ir stiprų. Ir aš tuo tikiu, nes dėl savo profesionalaus trenerio veiklos išauginau nemažai tikrų vyrų.

Autorius Jelena Kolobova.

Laisvas vertimas iš rusų kalbos – Sergejus Makarovas.

Nuotraukose – Laurynas Makarovas ir Emilija Čepauskaitė (ŠSK “Juventos” auklėtiniai).