Kvalifikaciniai taškai – kiek jų turiu, kur juos rasti, ką jie reiškia???

Sveiki!

Dažnai tėvai klausia: “Kur surasti savo kvalifikacinius taškus?”, “Kiek taškų turi pora?”

Tikiuosi šis trumpas straipsnis padės jums geriau suprasti kvalifikacinių taškų sistemą, lengviau sekti savo taškus ir orientuotis juose.

Sportinių klasių kvalifikaciniai taškai

Nuo 2020 m. rugsėjo mėn. visus kvalifikacinius taškus galima rasti naujuojų LSŠF duomenų bazės adresu: db.dancesport.lt

Kvalifikaciniai taškai yra skelbiami keliu dienu begyje, todėl neskubėkite juos pažiūrėti tą pačią dieną kaip įvyko varžybos.

Iš meniu reikia pasirinkti Taškai > Kvalifikaciniai taškai, tuomet pasirinkti varžybas ir grupė kurioje dalyvavote.

Kitas būdas – tai surasti savo pora ir pažiūrėti jos profilį. Iš meniu pasirenkame Nariai > Poros ir paieškos laukelyje suvedame nors dalį vardo arba pavardės kol porų sąrašę neišsifiltruos rezultatai ir galėsite surasti savo porą. Spaudžiame ant savo poros ir matome visų varžybų kur dalyvavote užimtą vietą ir gautus taškus, o taip pat perėjimus į sekančią klasę jei toks įvyko.

Ankstesnius nei 2020 m. rugsėjo mėn. taškus gali rasti prie rezultatų!

Įrašas “Kvalifikaciniai taškai” būna virš grupių sąrašo. Tai yra nuoroda į atsiunčiamą dokumentą, kuriame yra visų šiose varžybose dalyvavusių grupių kvalifikaciniai taškai.

Taip pat čia yra pažymima jei pora surinko pakankamai taškų ir perėjo į aukštesnę klasę. Jei žinote kad turėjote apie 12-15 taškų tuomet būtinai nepamirškite sekti savo taškus ir į kitas varžybas registruokites atsakingai pagal savo tikrąją klasę. Jei vis tik paskubėjote užsiregistruoti su žemesnę klasę, o klasė pasikeite, tuomet būtinai informuokite sekretariatą ir/arba organizatorių, kad išimtu iš sąrašų arba perregistruotu į naują klasę.

Kaip pereiti į sekančią klasę?

Pereiti į aukštesne klasę galima keliais būdais:

  • Surinkti 16 kvalifikacinių taškų.
  • Bandyti šokti su aukštesne klase ir aplenkti 1/2 aukštesnes klasės porų kad gauti tašką pagal tos klasės taisykles. (Visada galima bandyti šokti viena kvalifikacinę klasę aukščiau, bet ne daugiau. Išimtis – Lietuvos čempionatai, kur pagal amžių gali dalyvauti visų klasių šokėjai) Reika pažymėti, kad jei E6 klasės pora tokiu būdu pereina į D klasė tarkime aplenkiant D klasės poras ST programoje, ji automatiškai pereina ir LA programoje. Taip yra nes neįmanoma likti E6 klasėje tik vienoje programoje.
  • Vadovas turi teisę pervesti porą iki C klasės imtinai porai net nesurinkus visų 16 taškų. Apie tai jis turi pranešti sekretariatui prieš varžybas.

Kaip skaičiuojami sportinių grupių kvalifikaciniai taškai?

Kad įvyktų taškų skaičiavimas – būtina kad susirinktu bent 3 skirtingų klubų atstovai. Kvalifikaciniai taškai yra skiriami pusei atitinkamos klasės porų. Yra specialus algoritmas, kuris apskaičiuoja kiek taškų yra skiriama už kokią vietą. Jei porų skaičius nelyginis arba poros iškovojo vienodą vietą tuomet apvalinimas vyksta porų naudai.

Turbut labiausiai klausimus kelia atvėjai kai vienoje grupėje šoka kelių skirtingų klašių šokejai. Tai gali buti ir E4 poros šokančios E6 klasėje, ir C, B poros šokančios WDSF grupėje su A, S klasės poromis. Tuomet taškų skaičiavimas atliekamas “iš aukšiau”, t.y. pirma skaičiuojama pagal pačia aukščiausia turimą klasę. Taip yra daroma todėl, kad pirma reikia įsitikinti ar yra porų iš žemesnes klasės kas aplenkė 1/2 aukštensės klasės porų. Tuomet jos pervedamos į naują klasė ir galima skaičiuoti taškus joje. Toliau imama sekantį klasė ir atliekamas tas pat veiksmas.

Svarbiausias momentas kad VISOS poros gauna taškus tarp savo klasės porų!  Todėl drąsiai dalyvaukite tokios mišriose grupėse! Pvz. dažnai toks miksas buna WDSF lygio grupėse, nes ten gali susirinkit S, A, B, C klasės poros. Tik nepamirškite kad mišriose grupėse irgi galioja taisyklė kad turi būti ne mažiau 3 skirtingų klubų tam tikros klasės porų kad įvyktu taškų skaičiavimas toje klasėje.

Bet yra išimčių: E6 poros negali gauti taškus D klasėje šokant vienoje programoje, pvz. E6 poros dalyvauja D ST programoje ir negauna jokių taškų tarp E6 porų net jei jų yra 3 ir daugiau. Taip yra todėl kad neįmanoma E6 klasei įskaityti rezultato kuris buvo gautas tik vienoje programoje kadangi E6 klasė yra abiejų programų (ST+LA) mišinys. Dėl tos pačios priežasties nėra skaičiuojami pirmenybių E6 ST ir E6 LA (kur tik 3 šokiai) programų taškai. Taip pat nėra skaičiuojami taškai 8/10 šokių programose, nes pradedant D klasė, taškai yra skaičiuojami atskirai 4-5 šokių programoje, kadangi nuo D klasės ST ir LA programa išsiskiria į dvį nepriklausomas dalis.

Vaikų E4 klasės kvalifikaciniai taškai

Kitas klausimas: “Kur yra mano Vaikų E4 grupės taškai?”

Atsakymas kitoks: “Vaikų grupės taškai yra įrašomi į šokėjo knygutę.”

Juos reikia skaičiuoti patiems, kad suprasti kuomet jau artėja perėjimas į sportinę klasę. Kai ateis laikas registratūroje bus suskaičiuoti taškai ir daugiau nebegalėsite šokti pradiniame lygyje su Vaikais 🙂 žengsite į naują sportinę klasę!

Kaip pereiti į sportinę klasę?

Pereiti galima keliais būdais:

  • Surinkti 10 vaikiškų kvalifikacinių taškų.
  • Bandyti šokti su sportinę klase ir aplenkti 1/2 sportinės klasės porų kad gauti tašką pagal tos klasės taisykles. (Visada galima bandyti šokti sportinėje E4 kvalifikacinėje klasėje pagal savo amžių.) Bandyti šokti galima TIK E4 sportinėse klasėse!
  • Vadovas turi teisę pervesti porą į sportinę klasę porai net nesurinkus visų 10 taškų. Apie tai jis turi pranešti sekretariatui prieš varžybas ir nupirkti sportinę LSŠF licencija.

Kaip skaičiuojami Vaikų E4 klasės taškai?

Vaikų taškai yra skiriami geriausiam trečdaliui (1/3) nuo visų šokusiu porų. Pvz. jei grupėje šoko 30 porų tuomet 10 geriausių gauna taškus. Iš tu 10 porų, 1-5 vietos gaus po 2 taškus, o 6-10 vietos po 1 tašką. Jei porų skaičius nelyginis arba poros iškovojo vienodą vietą tuomet apvalinimas vyksta porų naudai.